صفحه اصلی

مهمترین ویژگی های دستگاه عبارتند از جا نمایی سیستم دنده های 4 گانه انتقال نیرو ، توربین و سیستم کنترل بای پس، در یک مجموعه ، با کارایی مناسب و سرویس وتعمیر آسان ، می باشد .

 

سایر قابلیت ها و ویژگی ها:

عدم نیاز به برق کشاورزی : این سیستم آبیاری هیچگونه برق کشاورزی برای کارکرد خود نیاز ندارد و تنها برای سیستم مدارات فرمان خود از برق با ولتاژ پائین استفاده می کند که این برق نیز از طریق یک پنل خورشیدی و یک باتری کوچک برای ذخیره سازی برق خورشیدی ، تامین می شود .

تامین نیروی محرکه دستگاه تنها از طریق فشار آب ورودی : تمامی حرکت قرقره و بوم و گان نصب شده روی دستگاه ، تنها از طریق فشار آب ورودی به دستگاه و با استفاده از یک توربین کوچک ، تامین می گردد .

قابل حمل (پرتابل) بودن سیستم : این سیستم به راحتی قابلیت جابجایی در مزارع مختلف که دارای لوله های آب ، نهر ، رود و ... هستند را دارد . البته در تمامی موارد گفته شده می بایست فشار آب لازم (5-3 بار) برای دستگاه تامین گردد.

کاهش مصرف آب تا حدود 60%

امکان افزایش سطح زیر کشت با آب ذخیره شده

امکان رساندن آب به ریشه محصول توسط شیلنگ های مخصوص ( آب بروی برگها ریخته نمی شود که این موضوع در خصوص برخی محصولات حیاتی است . )

قابلیت تعویض از سیستم بوم به سیستم گان

قابلیت جمع آوری سیستم و انتقال آن به انبار پس از پایان عملیات آبیاری

تکنولوژی آلمان و کیفیت کاری بسیار بالا

 

لازم به ذکر است که این سیستم تقریباً هر هکتار زمین کشاورزی را بین 7-5 ساعت آبیاری می کند . همچنین عرض کار بوم آن 60 متر و شعاع پاشش گان 80 متر می باشد . سیستم گان این امکان را فراهم می آورد تا این سیستم بتواند در مزارع با اشکال هندسی نا منظم نیز براحتی کار کند .